مالکیت خودرو 2021 امروزه تبدیل شدن به یک مالک اتومبیل بسیار آسان تر از سالها گذشته است. گزینه های زیادی از گزینه های مقرون به صرفه تر ، تا اتومبیل های لوکس کلاس بالا وجود دارد. خودروهای دست دوم نیز از نظر کیفیت بهتر می شوند. به نظر می رسد مردم از طریق گزینه های تأمین مالی  از طریق وام و خودروها ی ثبت نامی ، قدرت خرید بیشتری دارند. اینها تنها برخی از عواملی است که افراد بیشتری را به سمت داشتن خودرو سوق می دهد.

8 نکته ضروری که باید هنگام مالکیت خودرو بدانید 

اما ، به یاد داشته باشید که داشتن این مسئولیت جدای از راحتی و لذت مسئولیت هایی نیز به همراه دارد. همانطور که از راحتی وسیله نقلیه شخصی خود لذت می برید ، تعهدات خاصی نیز وجود دارد که باید مرتباً آنها را انجام دهید. بنابراین ، مهم است که با برخی از مهمترین اصطلاحات ، قطعات و اسناد مانند ضمانت نامه خودکار طولانی در رابطه با مالکیت خودرو آشنا شوید. به این ترتیب 

هر مالک خودرویی باید مواردی را در حفظ و نگهداری خودرو بداند. در این مقاله برخی از این موارد در زیر آورده شده است:

1. خود را با روغن موتور آشنا کنید

روغن موتور خودرو چیزی فراتر از یک روان کننده برای اطمینان از احتراق مناسب است. این بسیاری از کارهای اساسی دیگر را نیز انجام می دهد تا ماشین شما بتواند به راحتی و با خیال راحت کار کند. از جمله تمیز کردن و خنک کردن موتور. اینها بسیار مهم هستند ، در غیر این صورت موتور شما به طور کارآمد کار نمی کند.

خوشبختانه ، برای مدل های جدیدتر اتومبیل ، اکنون یک ویژگی نشانگر چراغ داشبورد وجود دارد که هر زمان که مشکل خاصی را در روغن موتور شما احساس کند ، روشن می شود. اگر صاحب یک مدل قدیمی هستید ، مهم است که برای شروع با روغن موتور آشنا شوید.

برای اینکه همیشه ایمن بمانید ، هر وقت روغن موتور شما نیاز به تعویض دارد ، یکی را که توسط سازنده توصیه شده است انتخاب کنید. این می تواند به شما کمک کند تا در طولانی مدت از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

2. همیشه در نگهداری منظم اتومبیل کوشا باشید

این ماشین یک ماشین است ، بنابراین انتظار می رود که در نهایت ، کارایی آن با کارایی کمتری آغاز شود. برای اینکه از ماشین خود غافلگیر کننده نباشید ، بسیار مهم است که در نگهداری ماشین آن سریع عمل کنید.

حتی اگر اتومبیل شما کاملاً جدید باشد ، این ضروری است. بازه زمانی کلیدی حداقل هر شش ماه یکبار است. گران است اما ارزشش را دارد.

تعمیر و نگهداری منظم اتومبیل به طور معمول موارد زیر را پوشش می دهد:

 • بازرسی و نگهداری لاستیک ها
 • بررسی فیلتر هوا 
 • تخلیه و تعویض روغن موتور 
 • بازرسی مایعات اتومبیل دیگر 
 • آزمایش تمام چراغ های ماشین

3. جایگزینی به موقع لاستیک ها

یکی از موارد اساسی که دارندگان اتومبیل نیز باید یاد بگیرند که چگونه این کار را انجام دهند تعویض لاستیک است و سپس تعویض لاستیک یدکی را فراموش نکنند.

اگر لاستیک شما از کار بیفتد ، اتومبیل ها به طور خودکار با یک لوازم یدکی عرضه می شوند. اما ، اگر شما حتی نمی دانید چگونه آن را جایگزین کنید ، این بی فایده است. حتی اگر جلوتر بروید ، همیشه به یاد داشته باشید که هرگز اجازه ندهید ماشین شما روی لاستیک یدک کار کند. هنگامی که به تعمیرگاه خود دسترسی پیدا کردید ، لاستیک بادکنک را تعمیر کنید و سپس لاستیک را به جایی که در محفظه اتومبیل شما است برگردانید.


اطمینان حاصل کنید که تایر یدک شما نیز همیشه در فرم مناسب است. پس از شروع استفاده از آن ، باید آن را از ترک و برآمدگی دور نگه دارید.

4- یک کیت اضطراری و کنار جاده داشته باشید

جدا از لاستیک اضافی شما ، اگر صاحبان اتومبیل کیت اضطراری و کنار جاده نیز به خصوص برای رانندگی های طولانی همراه داشته باشند ، مفید خواهد بود.

از آنجا که تصادفات در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد و هنگامی که حداقل انتظار آن را ندارید ، ماشین ها نیز می توانند به طور غیرمنتظره خراب شوند. برای شما مهم است که برای این کار آماده باشید.

کیت اضطراری و کنار جاده شما باید حاوی موارد زیر باشد:

 • جعبه کمکهای اولیه
 • مثلث هشدار دهنده انعکاسی
 • چراغ قوه
 • طناب یدک کشی

5. برف پاک کن خود را در بررسی کنید

برف پاک کن اتومبیل شما ممکن است جزئی از ماشین شما باشد ، اما یکی از مهمترین آنها نیز است. اگر متوجه شدید که برف پاک کن دیگر به خصوص در روزهای باران شدید کارایی لازم را ندارد ، باید به آن نیز احتیاط کنید. هنگام رانندگی ، همیشه باید دید شما مانع باشد تا از تصادفات ناخوشایند جلوگیری شود.

در برف پاک کن شما دو قسمت مهم وجود دارد:

مایعات برف پاک کن این وظیفه دارد که شیشه جلوی شما را از آلودگی دور نگه دارد. به یاد داشته باشید که این بسیار سمی است ، بنابراین بیشتر مراقب باشید. اگر مطمئن نیستید کدام یک است ، کار را به جای خود به مکانیک مورد اعتماد خود بسپارید.

برف پاک کن ها جدا از مایع برف پاک کن ، به طور مرتب به مجموعه پاک کن شیشه جلو اتومبیل نیز احتیاج دارید. تعویض تیغه های برف پاک کن شیشه آسان است ، بنابراین این کاری است که خودتان می توانید انجام دهید.

6. مایعات دیگر وسیله نقلیه را بشناسید

در حالی که روغن موتور یکی از مهمترین مایعات در اتومبیل شماست ، اما این تنها موردی نیست که باید به آن توجه کنید. مایعات وسیله نقلیه دیگری وجود دارد که به همان اندازه مهم هستند ، مانند:

 • روغن موتور
 • مایع شیشه شوی
 • خنک کننده
 • روغن ترمز
 • مایعات فرمان برقی

7. ترمزهای خود را کنترل کنید

از نظارت بر ترمز خود غافل نشوید. اگر شما شخصی هستید که به طور منظم ماشین را رانندگی می کنید ، در صورت وجود هر چیزی که با ترمزهای ماشین شما احساس عجیب یا متفاوت شود ، می توانید بلافاصله آن را حس کنید. شما باید مرتباً این کار را کنترل کنید زیرا آنها

دوباره یکی از بزرگترین نگرانی های ایمنی است.

فقط تصور کنید که اگر ناگهان ترمز شما متوقف شود ، چه اتفاقی می افتد زیرا شما قادر به توجه لازم نیستید.

حداقل اینکه بگویم ، ترمزهای اتومبیل شما اغلب می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی در برخی از تصادفات را بیان کند.

8. فشار تایر خود را به طور منظم بررسی کنید

وسایل نقلیه مختلف نیاز باد تایر خود را دارند که باید مرتباً کنترل شود. خود را بشناسید تا بتوانید تعیین کنید چه زمانی اتومبیل شما کم فشار است و چه میزان فشار برای افزودن دارید.

عملکرد ماشین شما فقط به موتور بستگی ندارد. در نهایت ، این لاستیک ها هستند که وزن وسیله نقلیه شما را به راحتی در جاده نگه می دارند. بنابراین ، همیشه باید در یک شرایط کاملاً کارآمد باشد.

لاستیک اتومبیل می تواند بسیار گران باشد ، بنابراین اگر می خواهید طول عمر آن را حفظ کرده و افزایش دهید ، باید فشار باد مناسب را حفظ کنید.

نتیجه

مالکیت خودرو 2021

فراتر از هیجان داشتن اتومبیل ، کار کثیفی است که همراه با تعمیر ، نگهداری و کنترل ماشین همراه است. به یاد داشته باشید که داشتن اتومبیل شخصی فقط راحتی آن نیست. به عنوان مالک ، همچنین مسئولیت ایمن بودن اتومبیل هنگام مسافرت بر عهده شماست. اگرچه این به معنای یک شبه متخصص خودرو شدن نیست ، اما حداقل لازم است که با موارد ضروری کنار بیایید. می توانید با مواردی که تازه برشمرده شده اند شروع کنید.

برای تهیه لوازم یدکی خودروی خود میتوانید به فروشگاه آنلاین اول یدک مراجعه کنید