علائم متداول شمع های برق 

مطالب 

1. علائم پلاگین براق

1.1 شروع سخت

1.2 چراغ های هشدار روشن

1.3 دود سفید از اگزوز هنگام راه اندازی

1.4. عملکرد ضعیف موتور و / یا بیکار بودن خشن پس از راه اندازی

2. از کجا می دانید پلاگین های براق بد هستند؟

آیا وسیله نقلیه دیزلی دارید؟ در این صورت ، احتمالاً از شمع های برقی برای کمک به شروع سرما استفاده می کند. با گذشت زمان ، این شاخه های برقی می توانند فرسوده یا سوزانده شوند ، که به طور بالقوه منجر به شروع علائم سخت و علائم نامطلوب دیگری می شود.


علائم خرابی سر سیلندر

علائم متداول شمع های برق

بهتر است خود را با علائم متداول شمع های برق آشنا کنید. به این ترتیب ، در صورت نیاز می توانید بلافاصله در وسیله نقلیه خود به این مسئله رسیدگی کنید.

شاخه های برقی به عنوان عناصر گرمایشی عمل می کنند تا هوا را در محفظه های احتراق موتورهای دیزلی گرم کنند.

علائم پلاگین براق

موتورهای دیزلی برای اشتعال سوخت به گرمای حاصل از فشرده سازی هوا متکی هستند. به همین دلیل ، شروع به کار موتورهای دیزلی در هنگام سرد بودن دشوار است. شاخه های برقی با عمل به عنوان عناصر گرمایشی برای پیش گرم شدن هوا در محفظه های احتراق ، این مشکل را برطرف می کنند. موتورهای دیزلی به طور معمول در هر سیلندر یک درخشش دارند.

هر شاخه برقی دارای یک ترمینال ، بدنه رزوه ای و نوک است که در محفظه احتراق موتور بیرون زده است. اعمال ولتاژ به انتهای ترمینال فیش باعث می شود تا جریان الکتریکی از طریق یک عنصر گرم کننده در نوک پریز عبور کند.

وسایل نقلیه مدرن دارای یک ماژول کنترل هستند که شاخه های برقی را مدیریت می کند. ماژول هنگام تعیین زمان روشن کردن دوشاخه ، ورودی های سنسورهای مختلف مانند سنسورهای دمای خنک کننده و دمای هوای محیط را بررسی می کند. در بسیاری از وسایل نقلیه ، ماژول کنترل از طریق رله شاخه های برقی را فعال می کند.

شاخه های برقی در نهایت می توانند فرسوده یا سوزانده شوند ، که اغلب منجر به یک یا چند علامت قابل توجه می شود. شایعترین علائم مشکل براق کننده برق عبارتند از:

شروع سخت

دو شاخه برقی معیوب ممکن است در هوای گرم مشکلی ایجاد نکنند - اما با شروع کاهش دما باعث شروع سخت می شوند. علاوه بر این ، در صورت سوختن چند شاخه برق ، موتور ممکن است در سرما از روشن شدن موتور خودداری کند.


مبانی پمپ هیدرولیکی

نشانگر درخشش اتومبیل

در برخی از وسایل نقلیه ، هنگامی که دستگاه مشکلی را در یک یا چند مدار از پلاگین برقی تشخیص داد ، ممکن است نشانگر درخشش برق نیز شروع به چشمک زدن کند.

چراغ های هشدار روشن

در وسایل نقلیه مدرن ، یک ماژول کنترل سیستم درخشش را کنترل می کند. هنگامی که دستگاه مشکلی را در یک یا چند اتصال از پلاگین برقی تشخیص داد ، چراغ موتور را روشن کرده و یک کد عیب یابی را در حافظه خود ذخیره می کند. در بعضی از وسایل نقلیه ممکن است نشانگر پلاگین درخشش چشمک بزند.

دود سفید از اگزوز هنگام راه اندازی

دود سفید حاصل از اگزوز وسیله نقلیه دیزلی اغلب نشان دهنده عبور سوخت سوخته از موتور است. این مسئله را گاهی اوقات می توان به شمع های پلاگین معیوب نسبت به گرم شدن موتور برای سوختن سوخت نسبت داد.

اگر در واقع شاخه های برقی مقصر باشند ، این مشکل هنگام راه اندازی یا اندکی پس از آن بیشتر به چشم خواهد آمد. وسایل نقلیه دیزلی مدل اواخر ممکن است شمع های برقی را برای چند دقیقه پس از راه اندازی خودرو چرخه بزنند. در آن دوره ممکن است به دیدن دود ادامه دهید.

عملکرد ضعیف موتور و / یا بیکار بودن خشن پس از راه اندازی

دوشاخه های برقی معمولاً مدت زمان مشخصی پس از راه اندازی چرخه می شوند. اگر یک یا چند شاخه معیوب باشد ، ممکن است در آن دوره عملکرد خشن و یا عملکرد ضعیفی در موتور داشته باشید.

شمع های برقی خودرو

هر شاخه برقی دارای یک ترمینال ، بدنه رزوه ای و نوک است که در محفظه احتراق موتور بیرون زده است.

از کجا می دانید پلاگین های براق بد هستند؟

سایر مشکلات می توانند شمع های معیوب را تقلید کنند. اگر وسیله نقلیه شما یک یا چند مورد از علائم بالا را نشان می دهد ، مطمئن شوید که مقصر شمع های برقی هستند.

برای انجام این کار ، باید شمع های برقی را کاملاً آزمایش کنید. با مطالعه مقاله ما می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید: نحوه تست پلاگین های براق به روش صحیح.