7 صدای معمول موتور خودرو و معنی آنها 

آیا هیچ وقت احساس می کنید که باید متخصص صدا باشید تا بفهمید ماشین شما چه مشکلی دارد؟ با تمام قطعات متحرک ، موارد بسیاری وجود دارد که می تواند اشتباه باشد. از صدا کردن تا سنگ زنی ، مهم است که شما می دانید چگونه صداهای مختلفی را که موتور ماشین شما تولید می کند تشخیص دهید.

بخشی که شما هرگز صدایی عجیب از آن نمی خواهید موتور باشد. با این حال ، این اتفاق می افتد. تشخیص سریع مشکل می تواند به شما در صرفه جویی هزینه ها کمک کند. 

ما 7 صدای متداول موتور ماشین را بررسی می کنیم و معنی هر کدام را به شما نشان می دهیم.


مطالبی که میخوانید:

  • صداهای رایج موتور اتومبیل
  • صدای جیغ دادن
  • ضربه زدن / کلیک کردن
  • سنگ زنی
  • در زدن
  • با صدای بلند
  • هیسینگ / صدای جیر جیر
  • ظاهر شدن
  • صدای جیغ دادن
  • ماشین کمربند مارپیچ

آیا هیچ وقت شده است که فریاد زدن حتی در خارج از حوزه خودرو خوب باشد؟ اگر صدای فریادی از زیر کاپوت شنیدید ، باید باعث هشدار شود. بیشتر اوقات ، این صدای آزار دهنده مربوط به کمربند سفت مار فرسوده یا فرسوده است.

این تسمه وظیفه کنترل کلیه لوازم جانبی موتور مانند دینام و پمپ آب را دارد. به دلیل اهمیت آن ، شما نمی خواهید نیاز به جایگزینی را نادیده بگیرید.

با این حال ، دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است ماشین شما جیغ بزند. اگر از قسمت موتور نمی آید ، بلکه هنگام چرخش است ، ممکن است در عوض مشکل شما در سیستم فرمان باشد. یا اگر هنگام ترمز زدن صدای جیر جیر شنیدید ، ممکن است به لنت ترمز جدیدی نیاز داشته باشید.

سطح روغن موتور

صدای متمایزی وجود دارد که موتور خودرو هنگام کم شدن روغن تولید می کند. این شبیه سر و صدای کلیک ، تیک تاک یا ضربه زدن است. خوشبختانه ، این بیماری یکی از آسانترین موارد برای تشخیص است. فقط نگاهی به نقطه ضعف بیندازید.

همچنین می توانید با افزودن روغن بیشتر ، مسئله را به راحتی حل کنید. با این حال ، افزودن روغن یک راه حل کوتاه مدت است. شما هنوز هم می خواهید بفهمید که در وهله اول چرا روغن شما کم روغن است.

روغن کم می تواند به دلیل نشتی ، داخلی یا خارجی و همچنین شرایطی که در آن سوخته است ، ایجاد شود.

با این حال ، اگر روغن را چک کنید و همه چیز خوب به نظر می رسد ، در عوض ممکن است دچار یک مشکل دریچه سواری شوید. این نگرانی های جدی است که باید فوراً مورد بررسی قرار گیرد.

سنگ زنی

رانندگی در بزرگراه

سیستم های مختلف اتومبیل مختلفی وجود دارد که می توانند صدای سنگ زنی ایجاد کنند ، اما وقتی فقط روی موتور متمرکز می شوند ، می تواند به دلیل یاتاقان های فرسوده باشد. اگر اینگونه باشد ، هنگام رانندگی یا بیکاری صدای خرد شدن را خواهید شنید.

با این حال ، یک صدای سنگزنی که در هنگام تعویض دنده ایجاد می شود ، به جای آن کلاچ فرسوده است. سنگ زنی همچنین می تواند هنگام چرخش به دلیل بد بودن اتصال CVیا مسئله مرتبط با سیستم تعلیق ایجاد شود.

البته مشهورترین صدای آسیاب در هنگام فرسودگی لنت ها با ترمز اتفاق می افتد. با بروز این صدا ، می دانید که ترمزها به فلز رسیده اند.

خواه سنگ زنی را از موتور یا سایر اجزای اتومبیل بشنوید ، این صدای جدی است که نباید به راحتی آن را گرفت. ماشین خود را فوراً به یک فروشگاه خدمات محلی ببرید.

موتور کوبنده

موتور می تواند هنگام رانندگی صدای متمایزی از تکان دادن یا ضربه زدن فلزی ایجاد کند. این شرایط به عنوان ضربه منفجر شناخته می شود.

این زمانی اتفاق می افتد که مخلوط سوخت و هوا در یکی از سیلندرها به طور همزمان در مکان های مختلف منفجر شود. ممکن است شما سوخت اکتان را به اشتباه وارد سیستم کنید ، که می تواند این مشکل را ایجاد کند.

با این حال ، همچنین می تواند ناشی از مخلوط کم هوا و سوخت ، زمان نامناسب یا خراب بودن سنسور باشد. قبل از اینکه بیشتر به موتور آسیب وارد شود ، باید بلافاصله با تمام صداهای کوبنده کنار آمد.


مرتبط: 6 علت ضربه زدن یا پینگ کردن موتور اتومبیل


با صدای بلند

سر و صدا از ماشین

همه ما یک بار در زندگی خود آن را شنیده ایم - آن صدای انفجار متمایز که شما را به یاد آتش بازی می اندازد. این شرایط به عنوان نتیجه معکوس شناخته می شود. وقتی سوخت در محفظه احتراق سوزانده نمی شود و از آن خارج می شود.

هنگامی که از اتاق احتراق عبور کرد ، در عوض در اگزوز می سوزد. هر زمان که نسبت سوخت / هوا بیش از حد غنی یا لاغر شود ، می تواند عکس العمل ایجاد کند. اجازه دادن به خودروی خود برای ایجاد عکس العمل ، آن را بیشتر در معرض خطر آسیب قرار می دهد.

نشت شلنگ خلا V اتومبیل

اگر بلافاصله پس از خاموش شدن موتور صدای جیرجیرک یا صدای بلند می شنوید ، ممکن است نشتی وجود داشته باشد. روغن یا مایع خنک کننده به یک جز component موتور داغ نشت می کند.

ممکن است نشتی روی منیفولد اگزوز مشاهده کنید ، یا یافتن آن دشوارتر است. همچنین می تواند فقط یک خط خلاuum باشد. در هر صورت ، باید سریعاً به این مشکل رسیدگی شود ، مخصوصاً اگر موتور بیش از حد گرم شود.

علامت نشت خلا & و دلایل آن

ظاهر شدن

تعدادی از شرایط وجود دارد که باعث ایجاد صدا در موتور می شود. بسیاری از آنها با تردید در موتور همراه خواهند بود ، که بر عملکرد ماشین شما تأثیر می گذارد.


برخی از متداول ترین دلایل ظاهر موتور ، گرفتگی فیلتر سوخت ، مشکلات احتراق ، جرقه های جرقه دار یا کثیف شده ، سیم های خراب دوشاخه یا مبدل کاتالیزوری معیوب است. برخی از این اصلاحات ساده و کم هزینه هستند ، در حالی که برخی دیگر ، مانند