بخش عمده وسایل نقلیه الکتریکی (EV) که عمدتا توسط مقررات دولتی تأمین می شود ، به طور منظم در بسیاری از بازارهای جهان در حال رشد است. اکثر خودروسازان حداقل در حال توسعه چند مدل مجهز به باتری هستند و بسیاری از آنها حداقل یکی را در کارنامه خود دارند. اگر شما هرگز اتومبیل الکتریکی رانندگی نکرده اید ، چه رسد به اینکه مالک آن باشید ، باید چند نکته را بخاطر بسپارید قبل از اینکه بخواهید بنزین را به طور کامل کنار بگذارید. در اینجا مزایا و معایب زندگی با EV وجود دارد.

جوانب مثبت و منفی خودروهای برقی


طرفدار: نگهداری آنها ارزان تر است

اتومبیل های الکتریکی به طور قابل توجهی گران تر از نمونه های قابل مقایسه با گازسوز هستند ، اما برای نگه داشتن یک ماشین در جاده ها هزینه کمتری صرف خواهید کرد. آنها با قطعات متحرک کمتری ساخته شده اند ، که احتمال شکستگی را کاهش می دهد. بعلاوه ، تعمیر و نگهداری منظم اتومبیل شما که به سوخت بنزین احتیاج دارد ، به راحتی کار می کند (تعویض روغن ، دفع مایعات و موارد دیگر) دیگر لازم نیست. بیشترین هزینه برای EV ها در نهایت نیاز به تعویض باتری است که با برچسب قیمت چهار رقمی همراه خواهد بود. با این وجود ، شما باید بتوانید مایل های زیادی از EV خود خارج کنید تا این که مسئله ساز شود.


تغییر روغن ، دفع مایعات و موارد مشابه دیگر دیگر لازم نیست.

یافتن برق و تولید کافی آن

در حالی که شارژ EV شما از همیشه راحت تر است ، اما در بسیاری از مناطق زیرساخت ایستگاه شارژ هنوز تحت تأثیر قرار نگرفته است. تسلا میلیاردها دلار برای توسعه شبکه خود هزینه کرده است ، اما هنوز هم به اندازه کافی کافی نیست ، که آن را مجبور به محدود کردن زمان شارژ مشتری در یک توقف در Superchargers خود می کند. در این بین سایر ارائه دهندگان شخص ثالث در حال افزایش هستند ، از جمله Electrify America ، اما به نظر می رسد تقاضا بیش از عرضه است.


ایستگاه های شارژ  را برقی کنید

اگر ایستگاه های شارژ زیادی در این نزدیکی نیست ، می خواهید یک پلاگین در خانه اضافه کنید. این یک کار ساده نیست ، زیرا وسیله نقلیه شما برای شارژ سریع و کارآمد به برق 220 ولت نیاز دارد. سیم کشی مجدد خانه شما برای این کار ممکن است هزاران دلار در بر داشته باشد و به هزینه های بالای راه اندازی شما اضافه شود.


تولید برق موضوع دیگری است. تحلیلگران هشدار می دهند که در صورت عدم اقدام برای افزایش ظرفیت تولید ، ممکن است شبکه برق در برخی مناطق شبکه های برق را متشنج کند. با این حال ، احتمالاً پنج تا 10 سال در جاده (اگر نه طولانی تر) طول خواهد کشید تا این مسئله به مسئله تبدیل شود.


طرفدار: آنها ساکت و سریع هستند

آیا تا به حال در خودروی الکتریکی بوده اید؟ این یک تجربه کاملا متفاوت از سوار شدن در یک ماشین عادی است. کمبود صدای موتور - فقط صدای باد و جاده - ممکن است عادت کند. برخی از سازندگان خودروهای الکتریکی ، مانند جگوار ، حتی صداهای جعلی موتور را نیز اضافه کرده اند تا صدای اتومبیل را از داخل سنتی تر کنند ، اما ما دوست داریم که در آرامش و آرامش کروز دریایی کنیم.


کسانی که رانندگی با روحیه بیشتری را تحسین می کنند بدون شک یک اتومبیل EV بسیار سرگرم کننده است که صفر تا 60 می گیرند.


در هر صورت ، آنها سریع هستند. پای خود را روی پدال گاز بگذارید و یک ماشین الکتریکی سریعتر از بسیاری از اتومبیل های بنزینی موجود در جاده بلند می شود. به این دلیل که تمام گشتاور بلافاصله در دسترس چرخ ها است. و در بسیاری از مدل ها ، فناوری بازیابی انرژی ترمز به این معنی است که می توانید بدون استفاده از پدال ترمز سرعت خود را کم کنید.

سرگرمی طولانی نمی شود

اگرچه ممکن است سرگرم کننده باشد و EV را از خط خارج کنید و واقعاً سرعت آن را طی کنید ، اما همچنین با کفپوش کردن همیشه دامنه خود را به میزان قابل توجهی محدود خواهید کرد. در رانندگی روزمره ، مقرون به صرفه ترین ماشین های الکتریکی ممکن است کمتر از 150 تا 250 مایل برد داشته باشند (به ویژه مدل های قدیمی). برای به دست آوردن دامنه های طولانی تر که قابل مقایسه با خودروی مجهز به گاز است ، به میزان قابل توجهی بیشتر هزینه خواهید کرد. حتی در آن زمان ، بهترین اتومبیل ها هنوز یک محدوده رانندگی معمول با یک مخزن بنزین متوسط ارائه می دهند.

این بدان معناست که شما ممکن است زمان زیادی را صرف برنامه ریزی مسیرهای خود کنید تا اینکه آدرس را به GPS بیاندازید و راه خود را بیاندازید. اگر مسیرتان به اندازه کافی طولانی است ، باید در زمان شارژ مجدد و مکان ایستگاه های شارژ نیز فاکتور داشته باشید. ممکن است عادت کند.

عرضه فورد موستانگ در سال 2022

طرفدار: آنها واقعاً وسایل نقلیه با انتشار صفر هستند

در حالی که دارندگان هیبرید از وسایل نقلیه خود تعریف و تمجید می کنند ، خودروها هنوز کاملاً به حرکت گازرسانی به پیشرانه بنزینی متکی هستند. از طرف دیگر ، ماشین های الکتریکی به هیچ وجه آلایندگی ایجاد نمی کنند. همچنین روغن ، ضد یخ و سایر مایعات وجود ندارد. بله ، باتری ها یک مسئله بالقوه زیست محیطی را در جاده ایجاد می کنند و اغلب آنها با استفاده از مواد معدنی تولید می شوند که باید در شرایطی که گاهی مشکوک هستند استخراج شوند ، اما صنعت در حال کار است تا روش های بازیافت باتری های استفاده شده EV را کشف کند.

ممکن است برق مورد نیاز برای شما شارژ شود

بسته به جایی که زندگی می کنید ، برق مورد استفاده برای شارژ EV شما تقریباً از "انرژی کثیف" استفاده می کند ، یعنی انواع منبع برق که بیشترین آلودگی را دارند. حتی در ایالات که انرژی های تجدیدپذیر بیشترین میزان مصرف انرژی را تشکیل می دهند ، فقط 20٪ است. این بدان معنی است که ، به روشی غیرمستقیم ، ماشین شما هنوز در ایجاد آلودگی نقش دارد.

هشدار خروج از خط چگونه کار می کند؟

Envision Solar در تلاش است تا ایستگاه های شارژ را حتی الامکان تمیزتر کند

سنگ معدن بیش از آنچه در حال حاضر است. این شرکت در میانه راه طراحی و توسعه یک ایستگاه شارژ است که 100٪ قابل تجدید است. پس از اتمام آن ، ما انتظار داریم که بسیاری از شرکت های دیگر رقیب نیز راه آنها را دنبال کنند. تا زمانی که این اتفاق بیفتد ، EV ها باید به ایستگاه های شارژ استاندارد رضایت دهند.


طرفدار: آنها اتومبیل های خوبی برای اجاره هستند

EV ها معمولاً بسیار گران هستند و تقریباً برای اکثر بودجه مردم بسیار زیاد است. این منطقی است ، زیرا EV دارای محدودیت عرضه است ، که قیمت را سر به فلک می کشد و آنها را برای بسیاری از مشتریان سرمایه گذاری پرهزینه می کند. خوشبختانه ، هنوز امید به مشتریانی که می خواهند یک خودروی EV بدون پرداخت پول بانک شکننده داشته باشند ، وجود دارد. با اجاره اتومبیل EV ، می توانید روش جدیدتر و تمیزتری برای رانندگی تجربه کنید. انجام این کار برای اکثر افراد گزینه عالی است ، زیرا لیزینگ ارزش را کاهش نمی دهد.

BMW i3

هنوز انتخاب خیلی زیادی وجود ندارد -

اگرچه به نظر می رسد محبوب باشد ، اما در واقع ، فروش وسایل نقلیه EV تنها از تعداد کمی تشکیل شده و فقط 2٪ از فروش خودروهای جدید را تجربه می کند. با این حال ، پیش بینی می شود که EV در سال 2020 رشد قابل توجهی داشته باشد اما از سال 2020 کوچک باقی بماند. تسلا در انواع مدل های EV کار می کند ، اما بسیاری از تولیدکنندگان بر روی یک EV متمرکز شده اند. وسایل نقلیه الکتریکی هر روز بیشتر تولید می شوند ، از جمله کراس اوورها و SUV ها.