کاور خودرو بر روی بدنه خورده زده می شود که باعث زیبایی و براق شدن سطح خودرو می شود. کاور خودرو فقط برای بدنه خودرو نیست بلکه می توان از آن بر روی شیشه خودرو نیز استفاده کرد که مانع از کثیف شدن شیشه های خودرو می شود و دیگر نیازی به استفاده از برف پاک کن نیست.

مزایا و معایب کاور خودرو

مزایای کاور خودرو عبارت است از:

-نصب کاور خودرو بسیار راحت است.

-قیمت کاور بدنه خودرو مناسب است.

-کاور بدنه خودرو را از آسیب شیمیایی و ضربه های فیزیکی و ایجاد خط و خش حفظ می کند.

-باران اسیدی و اشعه فرابنفش خورشید به مرور زمان باعث کدر شدن رنگ خودرو می شود و لکه های سفیدی را روی بدنه خودرو ایجاد می کند در صورتی که کاور از خودرو محافظت می کند.

-کاور ظاهر خودرو را بسیار زیبا و منحصر به فرد می کند.

-کاور باعث محافظت رنگ فابریک خودرو می شود.

کاور خودرو با همه مزایایی که ذکر کردیم معایبی هم دارد که عبارتند از:

-برای نصب کاور چون از چسب استفاده می شود در صورتی که چندین سال بر روی بدنه خودرو بماند چسب آن سخت تر می شود و کندن آن را سخت تر می کند.

-در هنگام کندن چسب کاور ممکن است به رنگ فابریک بدنه خودرو آسیب وارد شود.

-آثار چسب کاور بر روی بدنه خودرو می ماند و ظاهر خودرو را زشت می کند.

-ضخامت کاور خودرو بسیار کم است و در صورتی که ضربه سنگینی به خودرو وارد شود به خودرو آسیب می رسد و نمی تواند از خودرو محافظت کند.

-در صورتی که از کاور خودرو کیفیت پایین استفاده شود در صورت بردن خودرو به کارواش لبه های کاور به رنگ سفید تبدیل می شود و ظاهر خودرو را زشت می کند.

کاور خودرو چیست؟

امروزه زیبایی بدنه خودرو یک موضوع بسیار مهم در میان رانندگان و علاقمندان به خودرو می باشد. عواملی مثل نور خورشید، فضله پرندگان، آلودگی های محیط و گرد و غبارهایی که در هوا وجود دارد باعث کدر شدن رنگ خودرو می شود و یا ممکن است خط و خش هایی بر روی بدنه خودرو ایجاد شود که در گذشته بر روی خودروها پولیش برای براق شدن بدنه خودرو استفاده می شد ولی امروزه با پیشرفت علوم از کاور خودرو برای محافظت از ظاهر خودرو در برابر عوامل ذکر شده و همچنین آسیب های شیمیایی و ضربه احتمالی استفاده می شود.

کاور خودرو بر روی بدنه خورده زده می شود که باعث زیبایی و براق شدن سطح خودرو می شود. کاور خودرو فقط برای بدنه خودرو نیست بلکه می توان از آن بر روی شیشه خودرو نیز استفاده کرد که مانع از کثیف شدن شیشه های خودرو می شود و دیگر نیازی به استفاده از برف پاک کن نیست. کاورها چند مدل هستند بعضی از کاورها رنگی هستند و بعضی دیگر بی رنگ طراحی شده اند.

کاورهای بی رنگ که بر روی خودرو هیچ گونه تغییری ایجاد نمی کند و فقط به منظور محافظت از خودرو نصب می شود ولی استحکام زیادی دارد ولی کاورهای رنگی زیبایی خاصی به خودرو می بخشد و رنگ های متنوعی دارد.

کاورهای مات که معمولاً کسانی که به تیونینگ علاقمند هستند محبوبیت دارد و در آن از رنگدانه های مات استفاده شده است و یک جلوه خاصی به خودرو می دهد.

کاورهای براق برای کسانی که علاقه ای به تیون کردن خودرو ندارند توصیه می شود و کاور کاستوم نسبت به بقیه مدل ها گران تر است ولی یک انتخاب بسیار عالی و خاص است و پر طرفدارترین مدل های کاور کاستون تریم طلایی، کروم و هفت رنگ می باشد.