اسب بخار واحد قدرت است که برای تعریف میزان کارکرد موتور استفاده می شود. این عبارت از شخصی به نام جیمز وات سرچشمه می گیرد که می خواست قدرت تولید شده توسط اسب هایی را که در دایره ها در آسیاب ها راه می روند اندازه گیری کند. او راهی را برای اندازه گیری قدرتی که اسب هنگام کشیدن تأمین می کند ، تعیین کرد و تعیین کرد که آنها به اندازه کافی قدرت تولید می کنند تا در یک ثانیه 550 پوند را با یک پا جمع کنند یا در یک دقیقه 33000 پوند را به صورت افقی حرکت دهند.

امروزه ، از همین منطق برای تعیین میزان تولید شده توسط موتور یک وسیله نقلیه استفاده می شود - با اسب بخار در این زمینه نشان دهنده توانایی شتاب ، قدرت و سرعت یک وسیله نقلیه است.

5 راه برای افزایش قدرت اسب بخار 

اگر یک راننده تصمیم بگیرد که می خواهد اسب بخار وسیله نقلیه خود را افزایش دهد ، احتمالاً برای انجام کار به یک متخصص اتومبیل رجوع می کند. در اینجا پنج روش برای افزایش قدرت اسب بخار آورده شده است که مکانیک خودرو باید با آنها آشنا باشد

1. کسانی که در مدرسه اتومبیل هستند می توانند با نصب یک ورودی هوای سرد ، اسب بخار را افزایش دهند

موتور یک وسیله نقلیه با مخلوط کردن هوا و سوخت برای ایجاد احتراق ، تبدیل این احتراق به قدرت می شود. هوای سرد چگال تر از هوای گرم است ، زیرا حاوی هوای بیشتری در هر حجم است. در سیستم ورودی هوای سرد ، موتور خودرو به دلیل تراکم هوا ، هوای بیشتری را جذب می کند. هوای بیشتر به معنای افزایش احتراق است که به نوبه خود باعث ایجاد قدرت بیشتر برای خودرو می شود و در نتیجه اسب بخار افزایش می یابد. یک ورودی هوای سرد از طریق وسیله نقلیه مخصوصی که باعث افزایش سطح کشش هوا به داخل موتور می شود ، از خارج از وسیله نقلیه که در آن هوا سردتر است هوا را به داخل می کشد. اگر در یک برنامه مکانیکی هستید ، دانستن سیستم جذب هوای سرد بسیار مفید است ، زیرا این یکی از موثرترین راه ها برای افزایش قدرت اسب بخار است.

با نصب سیستم ورودی هوای سرد می توان قدرت اسب بخار را افزایش داد

2. یک سوپرشارژر یا یک توربوشارژر می توانند اسب بخار را افزایش دهند


سوپرشارژرها و توربوشارژرها هر دو سیستم القایی اجباری هستند که با فشرده سازی جریان هوا و رسیدن به موتور ، اسب بخار را افزایش می دهند. اصلی که در پشت این دستگاه ها وجود دارد همانند ورودی هوای سرد است: وقتی موتور هوای بیشتری دریافت می کند ، موتور می تواند سوخت بیشتری بسوزاند و انرژی بیشتری تولید کند. سوپرشارژرها به راحتی نصب می شوند و انرژی خود را از کمربند موتور می گیرند تا به محض فعال شدن موتور ، افزایش فوری قدرت را ایجاد کنند. توربوشارژر با بازیافت انرژی از اگزوز قدرت خود را می گیرند. در حالی که کارآیی آنها از سوپرشارژرها بیشتر است ، اما سوپرشارژرها می توانند تا 50٪ اسب بخار بیشتر تأمین کنند - در حالی که با توربوشارژر ، متوسط افزایش حدود 25٪ است.

3. برای قدرتمندتر کردن وسیله نقلیه از مبدل کاتالیزوری استفاده کنید

اگر در مدرسه اتومبیلرانی هستید ، باید در مورد گزینه نصب مبدل کاتالیزوری برای افزایش قدرت اسب بخار بدانید. مبدل کاتالیزوری وسیله ای است که با خنثی سازی ترکیبات مضر میزان آلاینده ها و گازهای سمی موجود در گازهای خروجی موتور را کنترل می کند ، انتشار گازهای خروجی خودرو را کنترل می کند. مبدلهای کاتالیستی می توانند در سیستم اگزوز خودرو تعبیه شوند و بر عملکرد موتور تأثیر می گذارند. فیلتر کردن اگزوز خودرو بهینه سازی عملکرد موتور ، افزایش مسافت پیموده شده گاز - و به نوبه خود ، بهبود اسب بخار خودرو است.

مبدل کاتالیزوری باعث کاهش ترکیبات مضر در اگزوز خودرو می شود ، اما همچنین می تواند به تقویت اسب بخار کمک کند

4. Reflashing کردن Vehicle’s Computer

راه دیگر برای افزایش قدرت اسب بخار این است که کامپیوتر آن را دوباره خاموش کنید. دستگاه reflashing می تواند کامپیوتر داخلی خودرو را از نو برنامه ریزی کرده و ورودی هایی مانند مصرف و زمان مخلوط سوخت و هوا را تغییر دهد ، همه این موارد در افزایش قدرت اسب بخار نقش دارند. اگر برنامه ریزی عامل اصلی محدود کننده اسب بخار یک وسیله نقلیه باشد ، در صورت reflash می توان اسب بخار موتور را افزایش داد و حتی مسافت پیموده شده گاز موتور را افزایش داد.

5. بار خودرو را سبک کنید

ساخت فندک وسیله نقلیه راهی ساده برای افزایش قدرت اسب بخار آن است. هرچه وسیله نقلیه سبک تر باشد سرعت آن نیز سریعتر خواهد بود. چند روش برای کاهش وزن اضافی در یک وسیله نقلیه وجود دارد. می توانید لاستیک های اضافی ، بلندگوها ، جک های اتومبیل ، تهویه هوا و موارد دیگر را حذف کنید ، همه اینها باعث افزایش قابل توجه اسب بخار می شوند. روش دیگر برای سبک تر کردن وسیله نقلیه ، تعویض لاستیک است. لاستیک های الیاف کربن بسیار سبک تر از لاستیک های معمولی هستند و باعث افزایش توانایی هندلینگ و همچنین افزایش اسب بخار می شوند.