تعویض موتور 

جایگزینی موتور یا نیرو مجدد ، راهی عالی برای افزایش عمر یک وسیله نقلیه بدون هزینه خرید یک موتور جدید است. اگرچه تعویض موتور می تواند گران باشد ، اما در هنگام نگهداری یک وسیله نقلیه موجود معمولاً تهیه آن ارزان تر است. اگر به درستی انجام شود ، آنها سرمایه گذاری شایسته ای هستند.

5 واقعیت در مورد تعویض موتور خودرو 

از آنجا که این یک قسمت حیاتی از اتومبیل است ، تعویض موتور یک روند دشوار است که نیاز به دقت و توجه دقیق به جزئیات دارد. یک قدم اشتباه می تواند به آسیب طولانی مدت منجر شود. با این حال ، اگر درست انجام شود ، تعویض موتور می تواند باعث شود که وسیله نقلیه کاملاً خوبی کار کند ، باعث کاهش ضایعات و صرفه جویی در هزینه مشتری شود. در اینجا پنج نکته مهم وجود دارد که باید هنگام تعویض موتور به خاطر بسپارید.

هزینه تعویض موتور خودرو

اگر وسیله نقلیه بیش از 12 تا 14 سال داشته باشد ، و به خصوص اگر وسیله نقلیه در شرایط خوبی نباشد ، تعویض موتور اغلب هزینه ای ندارد. اگر وسیله نقلیه در وضعیت مطلوبی قرار دارد ، تأیید کنید که موتور نمی تواند قبل از تعویض آن ثابت شود. این به این دلیل است که اغلب مشکلات داخلی وجود دارد که به جای اینکه نیاز به تعویض کامل داشته باشد ، می تواند به صورت جداگانه اصلاح شود. اگر بلوک ترک خورده باشد ، هزینه آن ممکن است مشابه تعویض موتور باشد. با این حال ، مشکلاتی مانند ترک خوردگی یا شکستگی میل بادامک ، راهنماهای شیر فرسوده ، پیستون ترک خورده یا واشر سر دمیده می تواند به صورت جداگانه ترمیم شود.

تعویض موتور می تواند عمر یک وسیله نقلیه را افزایش دهد


چه زمانی مواد افزودنی روغن موتور ضروری هستند؟

قطعات دیگر نیز ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند

هنگامی که تشخیص دادید موتور به تعویض نیاز دارد ، از این فرصت استفاده کنید و ببینید چه قسمتهای دیگری از ماشین نیز ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. اگر به مدرسه مکانیک رفته باشید ، می دانید که اگر مایل زیادی روی موتور قدیمی وجود داشته باشد ، قطعاتی مانند سیستم خنک کننده ، سیستم انتقال قدرت ، فرمان برقی ، سنسورها ، کولر و سیستم راه اندازی نیز جمع شده اند. مسافت پیموده شده قابل توجه است. این قطعات قطعاً باید آزمایش شوند و اغلب نیاز به تعویض دارند. نصب سنسور اکسیژن ، سنسور دمای مایع خنک کننده و ترموستات را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد در نظر بگیرید و حتی ممکن است یک درپوش توزیع کننده و روتور جدید و همچنین شمع و سیم های دوشاخه نصب کنید. سیستم انتقال قدرت ، اتصالات CV و U ، کلاچ و / یا مبدل گشتاور را ارزیابی کنید و پس از بررسی وضعیت هر یک ، تعمیرات لازم را انجام دهید.

گزینه های زیادی برای جایگزینی موتور وجود دارد

هنگام تعویض موتور ، ممکن است بتوانید یکی از موتورهای مورد استفاده ، بازسازی ، بازسازی یا کاملاً جدید را انتخاب کنید. یک موتور دست دوم احتمالاً از وسیله نقلیه ای که در منطقه دیگری دچار آسیب یا لاشه شده است گرفته می شود و اغلب ارزانترین گزینه است. یک موتور بازسازی شده از کیفیت بالاتری برخوردار است ، زیرا پس از خارج شدن از وسیله نقلیه به حالت کارخانه خود بازگردانده شده است.


چهار علامت گویای دینام معیوب

یک موتور بازسازی شده برای انجام صحیح کار کمی بیشتر به طول می انجامد ، اما پس از جدا شدن و تمیز کردن قبل از به روزرسانی و بازسازی قطعات ، می تواند مسافت پیموده شده قابل توجهی ایجاد کند. در آخر اینکه ، یک موتور جدید ممکن است گرانترین گزینه باشد ، اما از قطعات کاملاً جدیدی استفاده می کند. بهترین روش تعویض واشر ، مهر و موم و تسمه تایم در موتور استفاده شده ، بازسازی شده یا بازسازی شده است.

هنگام تعویض موتور ، تعویض روغن را فراموش نکنید

اطمینان حاصل کنید که این دو موتور را با هم مقایسه کرده و آنها را از نظر اختلاف از نظر تعداد قطعات کوچک که ممکن است متفاوت باشد از نزدیک بررسی کنید. برای اطمینان از متناسب بودن موتور و عملکرد روان وسیله نقلیه ، هر موتور را بررسی کرده و هر قسمت بالقوه متفاوتی را به خصوص قطعات پیچ ، براکت ها و سنسورها را روشن کنید. قطعات را در حالی که خارج از خودرو است به موتور وصل کنید ، زیرا در حالی که هنوز در داخل موتور است ممکن است دشوارتر شود. فارغ التحصیلان کالج خودرو می دانند که مهم است که هرگونه باقی مانده در سیستم خنک کننده موتور را بیرون بریزید. کولر موتور را تعویض کنید و فراموش نکنید که روغن و فیلتر را عوض کنید.

خودرو را برای Test Drive ببرید

در آخر ، مطمئن شوید که موتور کار می کند! هنگام شتاب دادن ، آن را برای رانندگی سوار کنید و اشتباه ، تردید یا ضربه را بررسی کنید. در حالی که سرعت خود را کم می کنید ، بررسی کنید که نتیجه معکوس داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه بیکار است ، بخاری و سیستم تهویه هوا کار می کنند و ماشین بوی غیرمعمولی ندارد.


بررسی فیلتر هوای خودرو