استفاده از یک برنامه اشتراک گذاری ماشین می تواند جایگزین ارزان تر و راحت تری برای اجاره اتومبیل باشد. چه برای یک تعطیلات آخر هفته طولانی به یک صندلی شش نفره احتیاج دارید و چه برای یک سفر سریع به فروشگاه سخت افزار به یک وانت بزرگ پنل نیاز دارید ، این احتمال وجود دارد که فقط چند ضربه سریع یک  صفحه از آن به دنبال چیزی باشید که به دنبال آن هستید. با این وجود همه برنامه های اشتراک خودرو به طور مساوی ایجاد نشده اند و اقدامات احتیاطی اساسی وجود دارد که باید قبل از ثبت نام برای رانندگی با ماشین شخصی انجام دهید.

اشتراک خودرو چیست؟

متداولترین شرکتهای اشتراکی اتومبیل یا مالک اتومبیلهایی هستند که اجاره می کنند ، یا وسایل نقلیه شخصی (مشاغل همتا به همتا) یا هر دو را ارائه می دهند. ثبت نام از طریق وب سایت یا برنامه شرکت انجام می شود و معمولاً یک فرآیند آسان است. همه شرکت ها قبل از اجاره رانندگان خود را غربال می کنند ، بنابراین مجوز رانندگی و سایر اطلاعات شخصی مورد نیاز است. اگر می خواهید اتومبیل خود را اجاره کنید ، همه شرکت ها نیاز به بازرسی دارند و برخی از آنها نیاز به نصب سخت افزاری دارند تا اجاره با برنامه باز شود. همه شرکت ها کمک های کنار جاده ای ، بیمه و برنامه های حفاظتی را در قیمت یا اضافی ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات در مورد بهترین برنامه های اشتراک گذاری اتومبیل امروز ، به خواندن ادامه دهید.

تورو

Turo محبوب ترین سرویس اشتراک خودرو از طریق نظیر به نظیر است. ادعا می شود بزرگترین بازار اشتراک خودرو در جهان است. این شرکت مالک هیچ یک از اجاره های خود نیست. این ناوگان خود به وسایل نقلیه شخصی کاربران خود متکی است. این بدان معناست که محل تحویل اجاره توسط مالک اجاره تعیین می شود و نه در یک مکان مشخص تورو ، مگر اینکه تصمیم به تحویل بگیرید. همچنین ، بیشتر اجاره های تورو مانند برنامه های دیگر نمی توانند با برنامه یا کارت باز شوند زیرا Turo Go ، سخت افزاری که اجازه این کار را می دهد ، اختیاری است و در بسیاری از مناطق در دسترس نیست. بنابراین رانندگان باید برای تعویض کلید با مالک ملاقات کنند مگر اینکه از جعبه کلید استفاده شود.

در دسترس بودن: در سراسر کشور

قیمت: ثبت نام رایگان به عنوان راننده و ارسال رایگان وسیله نقلیه خود برای اجاره رایگان است. اگر صاحبان اجاره Turo Go را انتخاب کنند ، نصب سخت افزار 190 دلار هزینه دارد و در حال حاضر هزینه اشتراک ندارد.

نرخ اجاره: نرخ اجاره روزانه برای وسایل نقلیه قدیمی و کوچکتر از حدود 20 دلار شروع می شود اما به راحتی می تواند 100 دلار برای مدل های برتر باشد.

میزان مالکان اجاره ای چه مقدار است: مالکان اجاره ای بسته به طرح حفاظت از وسیله نقلیه ، 65٪ ، 75٪ یا 85٪ از نرخ اجاره را نگه می دارند.

انتخاب: طیف گسترده ای از وسایل نقلیه شخصی ، از جمله وسایل نقلیه کلاسیک و ویژه.

محدودیت مسافت پیموده شده: از آنجا که توسط مالک تعیین شده است ، محدودیت های مسافت پیموده شده می تواند از 100 مایل در روز تا مایل های نامحدود باشد. مبلغ عادی 200 مایل در روز است و اگر می خواهید بیشتر انتخاب کنید می توانید هزینه اضافی آن را پرداخت کنید.

گاز: شامل نمی شود. رانندگان هزینه بنزین خود را پرداخت می کنند و باید اجاره را با همان مبلغ پس دهند.

طول اجاره: تورو فقط اجاره های روزانه را ارائه می دهد. نرخ دقیقه و ساعت موجود نیست.

زیپ کار

ZipCar ، یکی از شرکت های تابعه Avis ، یکی از محبوب ترین سرویس ها در این لیست است و مستقر در ایستگاه است ، به این معنی که رانندگان برای گرفتن اجاره باید به مکان تعیین شده ZipCar بروند. در صورت تأیید رانندگی ، ZipCar برای شما کارت عضویت ارسال می کند که اجاره آنها را باز می کند. نیازی به ملاقات با یک کارمند نیست - فقط در محل حاضر شوید ، ماشین را پیدا کنید و آن را با کارت باز کنید. ZipCar یکی از معدود خدماتی است که شامل بنزین می شود ، اما ماهیانه هزینه عضویت دارد.

در دسترس بودن: رانندگان می توانند از طریق ZipCar در بیشتر ایالت ها و صدها دانشگاه در سراسر کشور اجاره کنند.

نرخ اجاره: نرخ ها از 10 دلار در ساعت و 82 دلار در روز در منطقه لس آنجلس شروع می شود اما بسته به شهر شما کمی متفاوت است.

قیمت: برای عضویت در ZipCar هزینه عضویت 7 دلار در ماه یا 70 دلار در سال لازم است. همچنین یک بار هزینه درخواست 25 دلار وجود دارد. ZipCar همچنین برنامه هایی با ارزش اضافی را برای رانندگانی که زیاد رانندگی می کنند ارائه می دهد.

محدودیت های مسافت پیموده شده: 180 مایل در روز (0.45 دلار / مایل پس از آن).

گاز: شامل

طول اجاره: براساس ساعت یا روز.

سفر به اینجا و آنجا

Getaround از لحاظ مفهوم مشابه سرویس Turo به نظیر است که نیازی به هزینه اشتراک رانندگان ندارد. اما ، با Getaround ، تمام اجاره ها را می توان با برنامه باز کرد. لازم نیست مالک را ملاقات کنید یا با یک جعبه کلید خراب کنید. برای این کار مالکان اجاره ای نیاز به نصب سخت افزار و پرداخت حق عضویت ماهانه دارند اما برای رانندگان رایگان است.

در دسترس بودن: Getaround در بیش از 100 شهر ایالات متحده است.

قیمت: ثبت نام برای رانندگان رایگان است ، اما دارندگان اجاره پس از 90 روز باید 99 دلار هزینه سخت افزار و 20 دلار اشتراک ماهیانه پرداخت کنند.

نرخ اجاره: برای خودروهای کوچکتر و قدیمی قیمت ها از حدود 20 دلار در روز شروع می شود اما برای مدل های برتر می تواند 80 دلار باشد.

چه مقدار مالکان اجاره نگه دارند: صاحبان اجاره 60٪ از هزینه اجاره خود را نگه می دارند.

انتخاب: مانند Turo ، Getaround انتخاب زیادی از وسایل نقلیه شخصی را در اختیار دارد ، اما بر خلاف Turo ، این شامل وسایل نقلیه کلاسیک یا ویژه نیست.

محدودیت های مسافت پیموده شده: رانندگان به 20 مایل در ساعت محدود می شوند و

تا 200 مایل در روز. مایل های اضافی را می توان اضافه کرد اما با هزینه.

گاز: شامل نمی شود. رانندگان بنزین خود را می پوشانند و باید اجاره را با همان سطح بنزین پس دهند.

طول اجاره: رانندگان می توانند ساعت و روز در Getaround اجاره کنند.

اشتراك شركت

Enterprise CarShare از این نظر منحصر به فرد است که بیشتر به دانشگاه ها و کالج ها پاسخ می دهد. هنوز در برخی از شهرها اما بیشتر در بیش از 100 دانشگاه دانشگاه و دانشگاه در سراسر آمریکا در دسترس است. مانند ZipCar ، این یکی از معدود خدماتی است که شامل بنزین است ، اما هزینه عضویت وجود دارد که بسته به مکان Enterprise CarShare شما متفاوت است. قفل اجاره را می توانید با کارت عضویت باز کنید.

در دسترس بودن: Enterprise CarShare بیشتر در دانشگاه ها و کالج ها در بسیاری از ایالت ها و در چند شهر منتخب واقع شده است (همچنین در کانادا ارائه می شود).

نرخ اجاره: نرخ های شروع با توجه به شهر کمی متفاوت است. به عنوان مثال ، نرخ ساعتی در شهر نیویورک از 8 دلار شروع می شود و نرخ روزانه از 69 دلار است.

قیمت: Enterprise هزینه درخواست یکبار مصرف کوچک و حق عضویت سالانه را پرداخت می کند. درخواست و حق عضویت سالانه بسته به مکان متفاوت است

انتخاب: انتخاب متنوعی از وسایل نقلیه.

محدودیت های مسافت پیموده شده: 200 مایل در روز (هزینه اضافه بار در شهر متفاوت است).

گاز: شامل

طول اجاره: می تواند ساعت یا روز اجاره کند.


HyreCar

HyreCar یک سرویس مشترک نوآورانه برای به اشتراک گذاشتن اتومبیل است زیرا می توانید از آن برای تحویل غذا یا بسته بندی به عنوان فشار جانبی یا نیازهای شخصی خود استفاده کنید. اگر وسایل نقلیه عادی آنها به تعمیرات نیاز دارند یا اگر می خواهند از راه دور مایل شدن از راه خود بگذرند ، رانندگان می توانند از HyreCar اجاره کنند.

HyreCar یک پلتفرم نظیر به نظیر است ، بنابراین رانندگان وسایل نقلیه را مستقیماً از صاحبان خودرو اجاره می کنند. از آنجا که تمرکز بر روی سفرهای کوتاه مدت در داخل شهر یا برای اجرای برنامه های نمایشی است ، شما قادر به اجاره HyreCar برای سفرهای جاده ای طولانی تر یا حمل و نقل مکرر و حمل و نقل نیستید.

برنامه HyreCar گزینه هایی برای شروع ماشین اجاره ای از طریق تلفن یا کارت را در بر نمی گیرد ، بنابراین همه اجاره های وسایل نقلیه به تعویض کلید رو در رو نیاز دارند. از آنجا که مالک خودرو فرآیند اجاره را کنترل می کند ، درخواست از همه مالکان برای ادغام کنترل های بدون کلید هزینه قابل توجهی است که افراد کمی می خواهند آن را بپذیرند ، بنابراین قبل از شروع کار تجارت را شکست می دهند.

در دسترس بودن: در سراسر کشور

قیمت: برای ثبت نام رانندگان و لیست مالکان اجاره ای رایگان است.

نرخ اجاره: نرخ اجاره به طور متوسط بین 35 تا 45 دلار در روز با تخفیف های هفتگی و ماهانه در دسترس است.

مالکان اجاره ای چه مقدار نگه می دارند: صاحبان اجاره 75 تا 85 درصد از هزینه اجاره را به جیب می زنند - که بهترین برنامه تورو را بهم پیوند می دهد.

انتخاب: مانند های Uber و Getaround ، HyreCar انتخاب زیادی از وسایل نقلیه شخصی را در اختیار دارد.

محدودیت های مسافت پیموده شده: محدودیت ها به این دلیل که مالک آن ها را تعیین می کند متفاوت است ، اما متداول ترین آنها 250 مایل در روز است و اگر بیش از این هزینه کنید باید هزینه هر مایل را پرداخت کنید.

گاز: شامل نمی شود. رانندگان باید هزینه بنزین خود را پرداخت کنند و هر نوع بنزین مصرف شده را تعویض کنند.