بررسی فیلتر هوای خودرو

بررسی فیلترهای هوای اتومبیل بخش مهمی از تعمیر و نگهداری معمول خودرو است - درست در کنار چرخاندن لاستیک ها ، بررسی روغن و پر کردن مواد شوینده. به طور متوسط ، فیلترهای هوا بسته به کتابچه راهنمای مالک خودرو و نوع فیلتر هوا در س inال ، هر 19000 به 24000 کیلومتر تغییر می کنند؟ چند دلیل مهم است که فیلترهای هوا در اتومبیل مهم هستند و اینکه چرا فرم خوب آنها نیز در ماندگاری سایر قطعات خودرو تأثیر مثبت دارد.

فیلترهای هوا موتور

در اکثر اتومبیل ها ، دو فیلتر مختلف هوا پیدا خواهید کرد: یکی برای موتور و دیگری برای کابین. فیلتر موتور ، همانطور که از نامش پیداست ، برای جلوگیری از ورود هرگونه آوار به موتور طراحی شده است. از آنجا که اکسیژن به عنوان بخشی از فرآیند احتراق که باعث می شود اتومبیل ها حرکت کنند ، مورد نیاز است ، موتورها باید به طور مداوم هوای تازه دریافت کنند. البته اگر این هوا از گرد و غبار ، ذرات یا سایر آلودگی ها پر شود ، ممکن است با گذشت زمان موتور مسدود شده و خراب شود. فیلتر هوا با گرفتن بقایای قبل از رسیدن به موتور به جلوگیری از وقوع آن کمک می کند.

فیلترهای هوا را می توان از مواد مختلف تهیه کرد. به عنوان مثال ، بسیاری از فیلترهای هوا از کاغذ ساخته می شوند. اینها موثر و مقرون به صرفه هستند. با این حال ، هنگامی که این فیلترها با آوار پر شدند ، به جای تمیز کردن ، باید تعویض شوند.

فیلترهای هوا باید در فواصل منظم تعویض یا تمیز شوند

مواد دیگری که فیلترهای هوا خوبی تولید می کنند شامل پنبه و کف است. فیلترهای پنبه ای و فوم اغلب روغن کاری می شوند تا به آنها کمک کند تا بقایا را به دام بیندازند و آنها را حفظ کنند. فیلترهای فوم سرانجام باید تعویض شوند ، اما فیلترهای پنبه ای می توانند برای تمام عمر خودرو دوام داشته باشند. در نتیجه ، وقتی صحبت از فیلترهایی می شود که در طول کار خود مشاهده می کنید ، فیلترهای کاغذی رایج ترین و به دنبال آن فیلترهای هوا پنبه ای هستند. فیلترهای فوم کمی نادر هستند ، اما ممکن است هر از گاهی آنها را ببینید. در حالی که فیلترهای فلزی نیز وجود دارند ، این کمترین نوع فیلتر هوا در اطراف هستند.

فیلترهای هوا کابین

فیلترهای کابین کاملاً به معنای حفظ هوای داخل اتومبیل است که مسافران از تنفس خوب و تمیز استفاده می کنند. این فیلترها به جلوگیری از گرد و غبار ، برخی از آلاینده ها و سایر ذرات موجود در اطراف کمک می کند. همچنین می توان فیلتر هوای کابین کربن فعال تهیه کرد ، که می تواند بخارات را فیلتر کرده و بوها را از بین ببرد و همچنین بقایای دیگری را که یک فیلتر کابین معمولی تحمل می کند فیلتر کند. گرچه قیمت آنها گران است و اغلب باید تعویض شوند ، رانندگانی که پشت یک کامیون زباله مسافرت می کنند یا از مزارع تازه کود شده با کود عبور می کنند ، ممکن است مخصوصاً از این که برای این تجمل اضافی به وجود آمده اند ممنون باشند.

فیلترهای هوای کابین باعث می شود هوایی که مسافران تنفس می کنند تمیز و عاری از گرده و سایر ذرات باشد

چرا فیلترهای هوا باید توسط تعمیر کار عوض شود؟

از آنجا که فیلترهای هوا زباله ها را می گیرند و نگه می دارند ، در نهایت تجمع آنها زیاد می شود و این امر نیاز به تغییر یا تمیز شدن فیلتر توسط یک شخص آزموده  دارد. 

برای مبتدیان ، گرفتگی فیلتر هوای موتور به این معنی است که موتور برای تأمین هوای مورد نیاز خود باید کار بیشتری انجام دهد. که به نوبه خود می تواند بر عملکرد و بازده سوخت تأثیر منفی بگذارد. وقتی صحبت از فیلترهای کابین می شود ، گرفتگی و انسداد می تواند تأثیر منفی روی سیستم تهویه هوا داشته باشد. در بعضی موارد ، ممکن است یک فیلتر هوای قدیمی حتی اسپور قالب را نیز از بین ببرد ، که در نتیجه می تواند باعث رشد کپک و کپک شود و بوی نامطبوع در ماشین ایجاد کند. به طور کلی ، بزرگترین مشکل در نگهداری بد فیلتر هوا این است که می تواند بر سیستم هایی که هوا را پس از عبور از فیلتر عبور می دهند ، تأثیر منفی بگذارد.