ترمزها چه زمانی نیاز به تعویض دارند؟

زمان تعویض لنت ترمز 

عاملی که روی ماندگاری لنت های ترمز شما تأثیر می گذارند

  • مواد لنت ترمز
  • رانندگی شهر در مقابل بزرگراه
  • سبک رانندگی
  • انتقال دستی و اتوماتیک
  • سو Cal عملکرد کولیس

تشخیص و تعویض لنت ترمز

سیستم ترمز خودرو یکی از مهمترین ویژگیهای ایمنی آن است. به شما این امکان را می دهد که در صورت لزوم سرعت خودرو را کم کرده یا متوقف کنید. اما مانند هر قسمت از اتومبیل شما ، به تعمیر و نگهداری و تعویض دوره ای نیاز دارد تا هر وقت پشت فرمان می نشینید می توانید از قدرت ترمز وسیله نقلیه خود اطمینان داشته باشید.

ترمزهای شما از اجزای مختلفی تشکیل شده است - همه آنها به مرور زمان فرسوده می شوند. اولین موردی که معمولاً به تعویض نیاز دارد ، لنت ترمز شما خواهد بود.

لنت های ترمز اصطکاک را روی روتورهای ترمز وارد می کنند و باعث می شوند سرعت آن کاهش یابد یا چرخش چرخ متوقف شود. به دلیل وزن وسیله نقلیه ، دمای بالا و نوع استفاده از آنها ، این قطعات تحت فشار شدید قرار می گیرند و با گذشت زمان (و بعد از هزاران مایل) نازک تر می شوند.

ترمزها چه زمانی نیاز به تعویض دارند؟

دیسک ترمز روی ماشین

لنت های ترمز اصطکاک را روی روتورهای ترمز وارد می کنند و باعث می شوند سرعت آن کاهش یابد یا چرخش چرخ متوقف شود.

چه زمانی ترمزهای خود را تعویض کنید؟

دستورالعمل های مسافت پیموده شده برای تعویض لنت ترمز بسته به سازنده متفاوت خواهد بود. با این حال ، اتفاق نظر کلی این است که شما باید جای لنت های خود را در تقریبا هر 30،000  کیلومتر عوض کنید.

اما همانطور که قبلا ذکر شد ، عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است عمر مفید لنت های ترمز شما را کوتاه یا افزایش دهد. برای به دست آوردن ایده واقع بینانه تر در مورد اینکه مدت زمان شما چقدر طول می کشد ، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید.

عاملی که روی ماندگاری لنت های ترمز شما تأثیر می گذارند

رایج ترین پاسخ به این سوال ، "هر چند وقت یکبار باید ترمزم را عوض کنم؟" اغلب ناامیدکننده است ، "بستگی دارد." این به این دلیل است که فاکتورهایی وجود دارد که می تواند در فرسودگی لنت ترمز شما تأثیر بگذارد.

در زیر برخی از مواردی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید:

مواد لنت ترمز

سه نوع ماده اصلی برای لنت ترمز وجود دارد: ارگانیک ، سرامیک و فلز. هر نوع موافقان و مخالفانی دارد که بر طول عمر و عملکرد آن تأثیر می گذارد.

لنت ترمز ارگانیک که به لنت ترمز آلی غیر آزبست نیز معروف است ، نرمتر بوده و به اندازه انواع دیگر سر و صدا ایجاد نمی کند. با این وجود ، آنها زودتر از لنت های ترمز سرامیکی یا فلزی فرسوده می شوند. با یک وسیله نقلیه سنگین یا سبک رانندگی تهاجمی ، این نوع می تواند سریعتر از حد انتظار فرسوده شود.

لنت ترمز سرامیکی اگر مرتباً نیاز به توقف سخت دارید بسیار عالی است - مانند زمانی که معمولاً در مناطق پرتردد رانندگی می کنید. این ها در مقایسه با لنت های ترمز ارگانیک گرد و غبار کمتری تولید می کنند و به طور معمول از طول عمر بیشتری برخوردار هستند. تنها نکته منفی این است که معمولاً هزینه بیشتری دارد.

اکثر وسایل نقلیه مدرن دارای یک لنت ترمز فلزی هستند که از آهن ، مس ، فولاد و گرافیت مخلوط و پیوند خورده تشکیل شده است. استفاده از این فلزات باعث دوام فوق العاده این نوع می شود. با این حال ، یک نقطه ضعف کوچک این است که می توانند بسیار سنگین باشند ، این بدان معنی است که می تواند بر اقتصاد سوخت خودرو شما تأثیر بگذارد.

رانندگی شهر در مقابل بزرگراه

عامل دیگری که می تواند در طول عمر لنت های ترمز شما تأثیر بگذارد ، مسیر معمول رانندگی شماست. طبیعتاً باید بیشتر از ترمزهای خود در شهر استفاده کنید ، جایی که چراغ های توقف بیشتر است و جاده ها بیشتر متراکم می شوند. توقف و رفتن به ترافیک نیاز به توقف های مکرر سخت دارد.

از طرف دیگر ، رانندگی در بزرگراه ها با توقف کمتر و ترافیک کمتری مواجه می شود و از این رو نیاز به ترمز گرفتن را کاهش می دهد.

رانندگی در بزرگراه با کمترین ترافیک ، نیاز به ترمز را کاهش می دهد

رانندگی در شهر در مقایسه با رانندگی در آزادراه بیشتر بر ترمزهای شما فشار می آورد.

سبک رانندگی

برخی از رانندگان تمایل به "ترمز گرفتن" دارند ، این بدان معناست که آنها بیشتر از حد لازم روی پدال ترمز قدم می گذارند. رانندگان متجاوز که درب عقب دارند بیشتر احتمال دارد هنگام رانندگی به طور ناگهانی متوقف شوند ، بنابراین تمایل دارند سرعت لنت های ترمز را سریعتر از بین ببرند.

برای اطمینان از اینکه بیشترین مسافت پیموده شده را از لنت ترمز دریافت می کنید ، آن را به نقطه ای ملایم تبدیل کنید و ترمزهای خود را به تدریج بکشید.

انتقال دستی و اتوماتیک

شخصی که در حالت تعویض دنده است ممکن است از لنت ترمز خود مسافت پیموده شده بیشتری را در مقایسه با شخصی که اتوماتیک رانندگی می کند ، داشته باشد. این بدان دلیل است که رانندگان دستی می توانند سرعت خودرو را کاهش دهند ، در غیر این صورت ترمزگیری موتور نامیده می شود.

از طرف دیگر ، اتومبیل های اتوماتیک برای کاهش سرعت همیشه به ترمز نیاز دارند.

سو Cal عملکرد کولیس

یک کولیس گیر کرده می تواند باعث شود دائماً لنت ترمز روی روتور مالیده شود ، این امر می تواند طول عمر لنت ترمز شما را کوتاه کند. اگر مشاهده کردید که از ترمزهایتان بوی سوزانی می آید ، به احتمال زیاد کولیس ترمز گیر کرده اید.

اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از هدر رفتن پول در تعویض لنت ترمز ، به این موضوع پرداخته اید.

مکانیک اتومبیل در حال تعویض کولیس ترمز

بوی سوخته از ناحیه چرخ می تواند نشان دهنده کولیس ترمز گیر کرده باشد.

لنت ترمز دیاگ

در طول عمر خودروی خود باید بیش از چند بار لنت ترمز جدید خریداری کنید. پیروی از برنامه تعمیر و نگهداری مشخص شده توسط سازنده در دفترچه راهنما ، اطمینان حاصل می کند که کلیه اجزای ترمز در اسرع وقت سرویس و تعویض می شوند.

همچنین بهتر است بدانید که چگونه لنت های فرسوده فرسوده را به تنهایی تشخیص دهید ، در صورتی که هر یک از عواملی که در بالا ذکر شده منجر به سایش سریع این قطعات شده است. آگاهی از علائم رایج خرابی لنت ترمز به شما کمک می کند هرگونه مشکلی را در اوایل زمان خود داشته باشید ، به شما این امکان را می دهد تا قبل از آسیب دیدن سایر اجزای اطراف ، وسیله نقلیه خود را به مکانیکی معتبر برسانید.