علت گرم شدن بیش از حد خودرو در تابستان 

مراقبت از اتومبیل

گرمای تابستان ها همیشه گرم و طاقت فرساست. این به خصوص برای افرادی که مجبورند با رانندگی از محل کار خود رانندگی کنند ، در حالی که گرما را تحمل می کنند ، بسیار سخت است. گرما نه تنها باعث آفتاب سوختگی و سایر مشکلات بدن شما می شود ، بلکه می تواند بر روی ماشین شما نیز تأثیر بگذارد. وقتی نگاهی سریع به ماشین بیندازید ممکن است ماشین شما خوب کار کند. اما از کجا می دانید ماشین شما گرم نمی شود و ممکن است بیش از حد گرم شود؟

نشتی در سیستم خنک کننده

هر اتومبیل دارای سیستم خنک کننده خواهد بود. این یک قسمت مهم از اتومبیل شما است که باید به خوبی نگهداری شود ، از آنجا که سیستم خنک کننده اجزای مختلفی را شامل می شود که شامل لوله ها و شیلنگ ها است ، مناطق مختلفی وجود دارد که می تواند باعث نشت مایع خنک کننده شود.

علت گرم شدن بیش از حد خودرو در تابستان

این ، به نوبه خود ، یکی از رایج ترین دلایل گرم شدن بیش از حد موتور است. وقتی نشتی رخ می دهد ، مایع خنک کننده نمی تواند به قسمت های مختلف موتور سرازیر شود ، که به نوبه خود باعث جمع شدن گرما می شود زیرا رادیاتور آن را آزاد نمی کند. برخی از مناطق متداول که می توانند باعث نشتی شوند پمپ های آب ، شیلنگ ، رادیاتور و غیره هستند. با این حال ، اگر نشتی در سیستم خنک کننده وجود داشته باشد ، بعید است که خودتان متوجه شوید. اگر احساس می کنید نشتی وجود دارد یا میزان مایع خنک کننده به طور خطرناکی پایین است ، توصیه می شود که وسیله نقلیه را رانندگی نکنید. از کامیون یدک کش کمک بگیرید تا ماشین خود را در اسرع وقت به یک مرکز خدمات منتقل کنید.

علائم خرابی سر سیلندر

مشکلات خنک کننده

چگونه وسیله نقلیه شما به شما اطلاع می دهد که مشکلی در سیستم خنک کننده وجود دارد؟ به نشانگر هشدار دمای موتور توجه کنید ، این اولین نشانه واضحی است که وسیله نقلیه نشان می دهد اکنون ، یک سناریو را تصور کنید که در آن اتومبیل خود را رانندگی می کنید و دود از کاپوت خارج می شود. این می تواند نتیجه گرم شدن بیش از حد باشد. ماده خنک کننده همچنین می تواند دلیل گرم شدن بیش از حد باشد. نیازی به وجود نشتی برای خنک کننده برای ایجاد مشکل نیست. به عنوان مثال ، اگر خنک کننده ای که استفاده می کنید برای ماشین شما مناسب نیست یا نسبت خنک کننده به آب صحیح نیست ، این می تواند دلیلی برای گرم شدن بیش از حد مایع خنک کننده اتومبیل شما باشد. اگر ماشین شما در زمستان هیچ مشکلی در مورد گرم شدن هوا ندارد ، اما برعکس ، در تابستان بیش از حد گرم می شود ، این ممکن است نشانگر این باشد که شما ممکن است از خنک کننده مناسب اتومبیل خود استفاده نکنید.

مسائل رادیاتور

چندین مشکل وجود دارد که یک رادیاتور می تواند با آن روبرو شود ، به خصوص اگر یک رادیاتور قدیمی باشد. اگر رادیاتور شما نشت ، مسدود ، خم شده / آسیب دیده باشد یا حتی اگر فن رادیاتور به درستی کار نکند ، گرما از وسیله نقلیه شما خارج نمی شود ، در نتیجه ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد شود. اگر فکر می کنید رادیاتور شما معیوب است ، چیزی نیست که بتوانید خودتان آن را برطرف کنید. برای درک موضوع و دیدن راه حل مناسب برای حل این مشکل ، باید با یک گاراژ در دبی مشورت کنید.

در اینجا چند نکته ساده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد خودرو آورده شده است:

  • اتومبیل خود را در سایه پارک کنید
  • شیشه های اتومبیل خود را کمی باز بگذارید تا هوا وارد شود
  • مراقب نشتی مایع خنک کننده باشید.
  • در صورت لزوم خنک کننده موتور را اضافه کنید
  • به اندازه گیری دما در ماشین خود توجه داشته باشید.

تابستان ها می توانند برای ماشین شما بسیار سخت باشند. بنابراین ، در این تابستان ، ماشین خود را خنک نگه دارید تا بتوانید گرمای طاقت فرسای تابستان را سپری کنید

علائم متداول شمع های برق